Items where Author is "Bahtiri, Bedri"

Up a level
Export as [feed] Atom [feed] RSS 1.0 [feed] RSS 2.0
Group by: Item Type | No Grouping
Number of items: 2.

Article

Bahtiri, Bedri and Qerimi, Islam (2014) Mediation as a way of alternative resolution of disputes in Kosovo. Iliria International Review, 7 (1). pp. 291-322.

Teaching Material

Bahtiri, Bedri (2021) Modul trajnimi për prokurorë dhe gjyqtarë -Identifikimi dhe hetimi i rasteve të fëmijëve në punë: Sfidat e sistemit të drejtësisë. [Teaching Material]

This list was generated on Mon Jan 24 04:51:15 2022 CET.